Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

ПОСВІДЧЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ НА РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ, ЯКИЙ ПЕРЕБУВАЄ В ЗАСТАВІ БАНКУ

Згідно з ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий  документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед  третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Отже, довіреність видається для цілей здійснення представником представництва перед третіми особами з певних питань, що обумовлені довіреністю. При цьому представник може вчиняти лише ті дії, що прямо зазначені в довіреності. Довіреність на розпорядження транспортним засобом надає представнику право розпоряження (продати, передати в заставу, надати в користування іншим особам тощо) відповідним транспортним засобом. При цьому власник майна згідно з ч. 1 ст. 319 Цивільного кодексу України володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд, але відповідно до ч. 7 цієї ж статті діяльність власника можу бути обмежена відповідно до закону.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 586 Цивільного кодексу України заставодавець   має  право  відчужувати  предмет  застави, передавати  його  в  користування  іншій  особі  або  іншим  чином розпоряджатися  ним лише за згодою заставодержателя, якщо інше не встановлено договором. Таким чином, заставодавець (власник) транспортного засобу може розпоряджатися ним лише за згодою заставодержателя (банку), якщо інші умови щодо розпорядження вказаним майном не встановлені у договорі між банком та власником.

Слід зазначити, що посвідчення нотаріусом довіреності саме по собі не є розпорядженням транспортним засобом, а лише надає право розпорядження майном третій особі від імені власника. Разом з тим, після видачі довіреності представник набуває право користування та розпорядження предметом застави, і таким чином, може без попередньої згоди заставодержателя розпочати користування транспортним засобом.

Для попередження настання такої ситуації при посвідченні довіреності на розпорядження майном, що перебуває в заставі, нотаріусу подається довідка з банку про те, що зобов’язання власника майна за кредитом виконані в повному обсязі. Якщо довідка з банку відсутня підтвердити виконання своїх зобов’язань перед заставодержателем можливо шляхом отримання у нотаріуса витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, де обтяження на відповідний транспортний засіб буде відсутнє. Даний витяг виготовляється нотаріусом на підставі заяви за встановленою формою, після чого подається нотаріусу для вчинення нотаріальної дії (посвідчення довіреності).

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных