Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

Питання: Чи може іноземець видати довіреність в Україні? Які документи він повинен надати нотаріусу?

Відповідь нотаріуса: Згідно чинного законодавства України іноземці мають право видавати довіреності на території України.

У ч. 1 ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» зазначається, що іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України. Дана норма дозволяє іноземному громадянину мати такі ж права, як і громадянин України за деякими виключеннями. Стосовно права видачі довіреності та укладення інших правочинів іноземці мають такі ж права, що й громадяни України.

Відповідно до ч. 2 п. 13 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України установлення особи здійснюється за паспортом або іншими документами, які унеможливлюють будь-які сумніви щодо особи громадянина (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює.

Отже, для видачі довіреності іноземний громадянин надає нотаріусу свій національний паспорт або паспорт громадянина для виїзду за кордон, посвідку на тимчасове або постійне проживання в Україні в разі наявності реєстраційний номер облікової картки платника податків та візу. При цьому, якщо національний паспорт складено на іншій мові (крім російської мови), то нотаріусу необхідно надати також переклад паспорта, зроблений перекладачем, який має відповідну кваліфікацію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных