Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

ОСОБЛИВОСТІ ПОСВІДЧЕННЯ НОТАРІУСОМ ПРАВОЧИНІВ ЗА УЧАСТЮ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

 

У зв’язку з окупацією частини території України, виникненням збройного конфлікту і проведенням на Сході України антитерористичної операції, актуальними для суспільства постали нові питання, пов’язані з правами та інтересами осіб, переміщених з окупованої території чи території, на якій відбувається збройний конфлікт.

Правовий статус зазначених осіб і порядок їх переселення визначено чинним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Важливо відмітити, що переміщена особа повинна одержати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка видається строком на 6 місяців.

У довідці зазначаються відомості про покинуте місце проживання та про фактичне місце проживання після переселення.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону. При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи не вноситься до її паспортного документа.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

Таким чином, місце проживання переміщеної особи може встановлюватися нотаріусом за довідкою про взяття на облік.

З огляду на це, вбачається можливим посвідчення договорів про відчуження та заставу нерухомого майна за місцем проживання переміщеної особи, встановленим на підставі довідки про взяття на облік.

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных