Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

ПОСВІДЧЕННЯ СПАДКОВИХ ДОГОВОРІВ

За    спадковим   договором   одна   сторона   (набувач) зобов'язується    виконувати    розпорядження    другої    сторони (відчужувача)  і  в  разі  його  смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Спадкові договори,   предметом   яких   є   нерухоме   майно, посвідчуються   нотаріусом   з   дотриманням   загальних    правил посвідчення договорів відчуження.

Правовстановлювальний документ на  майно  після  його  огляду нотаріусом  повертається власнику майна (відчужувачу),  а в тексті договору зазначаються назва цього документа,  номер  і  дата  його видачі та найменування юридичної особи, яка його видала.

Якщо предметом спадкового  договору  є  майно,  яке  підлягає державній  реєстрації,  нотаріус  у  тексті  договору зазначає про необхідність його реєстрації у відповідному реєструвальному органі після смерті відчужувача.

Подружжя має право укласти спадковий договір щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

Спадковим договором  може бути встановлено,  що в разі смерті одного з подружжя спадщина переходить до другого,  а в разі смерті другого з подружжя його майно переходить до набувача за договором.

При посвідченні спадкових договорів правила, викладені у пункті 54 цієї Інструкції, не застосовуються.

На майно,  яке є предметом спадкового договору, нотаріус накладає  заборону  відчуження  у  встановленому  порядку,  про що робиться напис на всіх примірниках договору.

У разі смерті відчужувача на підставі заяви набувача за спадковим  договором  та  свідоцтва  про смерть, виданого органами реєстрації   актів  цивільного  стану,  нотаріус  знімає  заборону відчуження.

Після смерті  відчужувача  нотаріусу  повертається  первинний правовстановлювальний   документ   на   нерухоме  майно,  що  було предметом договору,  який приєднується  до  примірника  спадкового договору,  що  зберігається  у  справах нотаріуса. На повернутому примірнику  правовстановлювального   документа   нотаріус   робить відмітку  про  перехід  права  власності  до набувача у зв'язку зі смертю відчужувача за спадковим договором.

У разі смерті фізичної  особи-набувача  або  ліквідації юридичної  особи – набувача за спадковим договором нотаріус,  за письмовою заявою відчужувача,  припиняє дію цього договору, про що на всіх його примірниках робиться відповідний напис.

Відомості    про   спадкові   договори   підлягають обов'язковому   внесенню   до   Спадкового   реєстру   в  порядку, передбаченому Положенням про Спадковий реєстр.


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных