Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

ВИДАЧА СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ
НА ЧАСТКУ В СПІЛЬНОМУ МАЙНІ ПОДРУЖЖЯ В РАЗІ СМЕРТІ ОДНОГО З ПОДРУЖЖЯ

 

У  разі  смерті  одного  з подружжя свідоцтво про право власності на частку в їх спільному майні видається  нотаріусом  на підставі   письмової   заяви   другого   з  подружжя  з  наступним повідомленням спадкоємців померлого,  які прийняли спадщину.  Таке свідоцтво може бути видане на половину спільного майна.

У повідомленні,  що надсилається спадкоємцям  померлого,  які прийняли спадщину, зазначається склад спільного майна подружжя, на частку якого  другий  з  подружжя,  що  є  живим,  просить  видати свідоцтво   про  право  власності,  а  також  роз'яснюється  право звернення до суду  у  випадку  оспорювання  спадкоємцями  майнових вимог того з подружжя, що залишився живим.

Повідомлення надсилається поштою,  а спадкоємці,  які прибули до  нотаріальної контори,  повідомляються нотаріусом усно,  про що робиться відмітка на заяві того з подружжя,  що  залишився  живим. Така відмітка підписується спадкоємцями.

Якщо серед спадкоємців є особи,  над якими встановлена  опіка чи піклування, свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя видається за  наявності  дозволу  органів  опіки  і піклування.

Свідоцтво про право власності на  частку  в  спільному  майні подружжя в разі смерті одного з них видається нотаріусом за місцем відкриття спадщини.

При  видачі  свідоцтва  про право власності на частку в спільному  майні подружжя в разі смерті одного з подружжя нотаріус вимагає,  крім свідоцтва  про  смерть,  документ,  який  посвідчує шлюбні відносини (свідоцтво про шлюб).

На примірнику свідоцтва,  що залишається в справах  державної нотаріальної контори чи у приватного нотаріуса, робиться відмітка, у якій зазначаються найменування поданого  для  огляду  документа, його номер, дата та найменування юридичної особи, що його видала.

Якщо до складу спільного майна  подружжя  входить  майно,  що підлягає  реєстрації,  нотаріус  повинен дотримуватись також вимог пункту 216 цієї Інструкції.

Видаючи  свідоцтво  про  право  власності  на  частку в спільному  майні  подружжя  в  разі  смерті одного з подружжя,  до складу якого входить  майно,  що  підлягає  державній  реєстрації, нотаріус  роз'яснює  про  необхідність  подати  це  свідоцтво  для державної реєстрації у відповідний орган.


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных