Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

ПОРЯДОК ЗНЯТТЯ НОТАРІУСОМ АРЕШТУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

 

            Згідно з п. 2.1. Положення «Про Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.06.1999 №31/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.06.1999 року за №364/3657 підставами для внесення до Реєстру заборон відомостей про накладення (зняття) заборони та арештів на об'єкти нерухомого майна є:

            1. Накладення (зняття) державною нотаріальною конторою або приватним нотаріусом – Реєстратором заборони відчуження на об'єкти нерухомого майна.

            2. Заява про реєстрацію (вилучення) обтяження об'єкта нерухомого майна (додатки 1 -   3), що подається:

- державною нотаріальною конторою та приватним нотаріусом, які не є Реєстраторами, – у зв'язку з накладенням (зняттям) ними заборони відчуження на об'єкти нерухомого майна;

- судами (крім третейських судів) і слідчими органами – у зв'язку з накладенням ними арешту на об'єкти нерухомого майна (звільненням з-під арешту);

- органами державної виконавчої служби – у зв'язку з накладенням ними арешту на об'єкти нерухомого майна (звільненням з-під арешту).

            За вищевказаним Положенням зняття арешту може здійснюватися у будь-якого реєстратора (тобто у будь-якого нотаріуса). Разом з тим, накладення та зняття арештів органами державної виконавчої служби відбувається через конкретно визначеного реєстратора – державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України та його регіональних філій (ч. 2 п. 1.12. Положення).

            Отже, нотаріус при поданні йому заяви за встановленою формою може зняти будь-який арешт, накладений судовими і слідчими органами, крім арештів, накладених органами державної виконавчої служби.

            При цьому, варто звернути увагу, що відповідно до п. 2.1. Положення зняття арешту на об’єкти нерухомого майна, накладеного судами і слідчими органами, відбувається на підставі заповненої цими органами заяви за формою, що є додатком 3 до Положення. Таким чином, нотаріус не має права вносити відомості до Єдиного реєстру заборон про зняття арешту на підставі інших документів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных