Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com Завітайте до нас на:
ПОПУЛЯРНЕ
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
З початку 2013 року послугами системи безоплатної допомоги в області права скористалися більше ніж 40 тисяч громадян. На даний момент в цій системі задіяні близько 3 тисяч адвокатів, 2 тисячі з них відзначилися особливою активністю. Фаховий рівень юридичних працівників за останні місяці значно підвищився, в той час як на початку діяльності системи більша частина адвокатів була малодосвідченою. Нагадаємо, що система безкоштовної юридичної вторинної допомоги була запроваджена Міністерством юстиції країни 1 січня поточного року.
Перелічені факти були згадані на засіданні круглого столу під назвою «Забезпечення якості правової підтримки у кримінальних справах». Організаторами заходу виступили Українська Гельсінська спілка з прав людини, Національна асоціація адвокатів, Українська фундація з правової допомоги, Координаційний центр з надання правової допомоги та Міжнародний фонд «Відродження». Підтримку організатори національного круглого столу отримали від Міністерства юстиції України.
Сьогодні центри, що надають юридичні послуги в сфері безкоштовної правової допомоги, діють в Києві та Севастополі, а також в усіх областях країни. Ці центри організовані за сприяння Міністерства юстиції та знаходяться під його наглядом. Головне завдання центрів – юридична допомога особам, що підозрюються у скоєнні злочину та затримані або взяті під варту органами слідства і дізнання. Окрім цього, до обов’язків центрів входить правова підтримка тих громадян, що потрапили під дію адміністративного арешту. Також послуги центрів надаються підозрюваним, в чиїх справах участь захисника вважається необхідною згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу країни.
Схема роботи центрів в усіх регіонах України однакова. На протязі однієї години з моменту, як буде зареєстровано повідомлення про затримання підозрюваної особи, працівники центру повинні призначити їй адвоката, а також підтвердити його повноваження шляхом видання відповідного доручення. В свою чергу, адвокат має протягом однієї години після підтвердження його повноважень та отримання доручення прибути до затриманої людини. У виняткових випадках цей час може бути подовжений до шести годин. У обов’язки адвоката входить надання підозрюваному громадянину послуг в сфері правової допомоги під час ведення слідчих дій.
Інна Ємельянова, яка займає посаду заступника Міністра юстиції країни, повідомила, що за статистикою від адвокатських послуг відмовляються близько 8 відсотків підозрюваних осіб. На думку Інни Ємельянової, головною причиною цього є незнання та не усвідомлення громадянами власних прав. Одночасно в деяких випадках правоохоронні органи неналежно роз’яснюють затриманим їхні права. Це є порушенням положень статті 59 КУ, в якій гарантовано право кожного на правову допомогу. Окрім центрів, вторинну правову підтримку на тимчасовій або постійній основі можуть надавати адвокати, внесені до державного Реєстру адвокатів.
Як стало відомо, створення системи надання безкоштовної правової допомоги особам, підозрюваним у вчиненні злочинів, є лише першим кроком Міністерства юстиції України. У планах Міністерства – запровадження системи юридичної підтримки громадян, які є фігурантами адміністративних та цивільних справ. Таким чином, належною допомогою будуть забезпечені майже всі жителі України. Це має сприяти кращому захисту прав громадян держави та якісному підвищенню правової свідомості українців.
За матеріалами сайту Міністерства юстиції України: http://www.minjust.gov.ua