Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

   В Україні з 1 січня державне реєстрування речових прав на нерухоме майно буде проходити за спрощеною процедурою, використовуючи принцип «єдиного вікна». До нерухомого майна відносяться житлові будинки, земельні ділянки, будівлі та споруди, квартири тощо.

   Проводитимуть державну реєстрацію нотаріуси та державні реєстратори прав на нерухомість. В державі на сьогодні створено 583 органи державної реєстрації прав. В них задіяні 2646 державних реєстраторів. На сьогоднішній день кількість приватних та державних нотаріусів становить 6835 осіб.

   Органи державної реєстрації будуть здійснювати «первинну» реєстрацію речових прав на нерухоме майно (новосформовані земельні ділянки, новозбудовані будинки, квартири в новобудовах). Крім того, така реєстрація речових прав буде проводитися на нерухоме майно, що виникло до 1 січня 2013 року. Відповідно до місця розташування нерухомого майна компетентний орган державної реєстрації прав буде видавати свідоцтва про право володіння цим нерухомим майном. Реєстраційні строки, з моменту подання відповідних заяв, не будуть перевищувати чотирнадцять робочих днів. Вслід за проведенням державної реєстрації цієї ділянки землі у Державному земельному кадастрі,  здійснюватиметься право власності на ділянку.

   Спеціальний довідник для тих, хто користується реєстраційними послугами розмістили на сайті служби Державної реєстрації. Тут можна знайти всі адреси органів державного реєстрування прав власності. Також даються роз’яснення речових прав на нерухоме майно громадянам, їх обтяження, а також які із них підлягають державній реєстрації.  Тут зацікавлені громадяни можуть знайти інформацію про строки проведення державного реєстрування прав, документи, які потрібні, щоб здійснити державну реєстрацію прав на нерухоме майно.

   Нотаріуси реєструватимуть перехід права власності на нерухоме майно, а це означає, що починається здійснення «вторинної» державної реєстрації нерухомості. Якщо посвідчуються договори купівлі-продажу, дарування, міни нерухомого майна, а також земельних ділянок, набуття прав власності на успадковану нерухомість та інше, нотаріус одночасно буде здійснювати процедуру державної реєстрації прав власності в Держреєстрі на нерухоме майно. До реєстру нотаріус буде вносити відомості «день у день». При здійсненні особисто нотаріусом державної реєстрації та видача витягу з реєстру, за принципом єдиного вікна забезпечується функціонування єдиної процедури.

   За державну реєстрацію прав володіння нерухомим майном та обтяження, плата встановлюється у вигляді держмита, і на всій території України буде однакова. Тому державне мито за проведення державної реєстрації стягується з громадян у розмірі 7 неоподаткованих мінімумів на нерухомість (119 грн.). На інші речові права на нерухомість та обтяження прав на нерухомі речі плата за державну реєстрацію становить 3 неоподаткованих мінімуми доходів (51 грн.).

   Права на нерухомість, які виникли і зареєстровані до 2013 року у встановленому порядку, будуть визнані дійсними з 1 січня 2013 році. Законодавством не передбачено звернення за «перереєстрацією» в Держреєстрі речових прав на нерухомість. Якщо особа звернулася з бажанням проведення подібної перереєстрації – держмито не справляється.

 

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України: http://www.minjust.gov.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных