Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

   З 2013 року буде змінено порядок реєстрації права власності нерухомістю — тепер Укрдержреєстр (Державна реєстраційна служба) замість бюро технічної інвентаризації буде здійснювати її. Наскільки ця процедура спроститься? Що треба буде зробити починаючи з нового року для того, щоб продати свою квартиру? Спробуємо у цьому розібратися.

БТІ, Прощавай?

   Донедавна реєстрацією права власності нерухомості займалася місцева влада, яка була представлена комунальними підприємствами — бюро технічної інвентаризації.

Зміна цієї галузі вже напрошувалася давно. Кожен громадянин, хто хоча б раз звертався за послугами до БТІ знає, що більш непрозорої та корумпованої структури не знайти. Довжелезні черги, складні умови подання документів, дуже великий термін реєстрації — все це перетворило, здавалось би, нескладну процедуру в прекрасне джерело для наживи одних, а для інших в принизливе пограбування.

   Так це відбувається на практиці. Припустимо, ви зібрались продати квартиру, вам потрібно для цього звернутися до місцевої БТІ та отримати там спеціальний витяг — довідку із реєстру прав власності. Зазвичай термін видачі цієї довідки складає чотирнадцять робочих днів. Але цим не обходиться. Щоб видати витяг, бюро повинно провести в вашій квартирі інвентаризацію, для цього вони відряджають до вас свого працівника. Найцікавіше у цій процедурі те, що термін проведення цієї інвентаризації не входить до загального чотирнадцятиденного терміна. Виходить, що чотирнадцять робочих днів вони можуть розтягнути на місяці. Якщо придбали квартиру, то вам знову потрібно до БТІ – зареєструвати право власності. Знову очікування.

   Починаючи з 1 січня процедуру реєстрації буде виконувати Укрдержреєстр, його відділення будуть працювати по всій території країни.

   А що буде з БТІ? Ці комунальні підприємства готуватимуть проектну документацію і проводитимуть інвентаризацію як і раніше, однак тепер тільки для новозбудованих приміщень. Звичайному громадянину необхідно буде звертатися до бюро у тому випадку, якщо він здійснив перепланування помешкання — щоб виготовити новий технічний паспорт.

   З нового року при продажі квартири буде не потрібно проводити обов’язково інвентаризацію. Напевне, цю позицію буде закріплено в новому положенні «Про технічну інвентаризацію».

   Парламент наразі допрацьовує даний закон, оскільки у президента держави були деякі зауваження до нього. Однак, і Глава країни, і Верховна Рада сходяться у тому, що не потрібно проводити огляд помешкання кожного разу, якщо змінюється його власник. Якщо покупець підозрює, що відбувалися незаконні перепланування, то він може звернутися до БТІ і наполягти на процесі інвентаризації.

З надією до майбутнього

   Виконування функцій реєстратора Укрдержреєстром, а не БТІ позитивно вплине на тих громадян, які будуть продавати або купувати нове житло з 2013 року. Щоб продати квартиру, з 1 січня не потрібно отримувати витяг із реєстру права власності. Як і раніше, нотаріуси будуть завіряти такі операції, у них буде доступ до електронної версії реєстру прав власності, вони бачитимуть і зможуть роздруковувати витяг у їх офісах.

   Після укладення договору купівлі, новий власник квартири не повинен буде взагалі кудись ходити — завіривши договір, нотаріус одразу буде реєструвати право власності нерухомості. Відтак приватні і державні нотаріуси будуть працювати реєстраторами Укрдержреєстру.

   Тепер тільки з приводу новозбудованого житла треба буде звертатися до реєстраційних органів. Потрібно буде йти в реєстраційну службу, а не до нотаріуса з питання реєстрації права власності нерухомості якщо це право буде виникати на підставі не лише договору, а інших документів, наприклад, свідоцтва права спадщини, судового рішення, тощо.

   У такому випадку термін реєстрації не буде скорочуватись, він становитиме, як і раніше чотирнадцять робочих днів. А виїзну інвентаризацію проводити не будуть, обіцяють суворо контролювати дотримання встановлених термінів – буде фіксуватися перший візит людини і подання документів в електронній базі. Це дозволить відслідковувати кожен окремий випадок порушення реєстраційних строків. Тому є надія, що встановлені чотирнадцять робочих днів будуть тривати саме чотирнадцять днів. А з 2014 року посадовці хочуть скорочувати цей строк до п’яти робочих днів.

   Проте де в чому ситуація ніяк не перемінилася. Фахівці відзначають, що реєстр прав власності так і буде закритий для громадськості. Інформацію можна отримати тільки про своє житло. З 1 січня доступ до реєстру матимуть, крім реєстраторів також приватні нотаріуси, але «зазирнути» туди вони матимуть можливість лише безпосередньо коли оформлятимуть договір. Схоже, влада зараз не хоче показати всім, хто на Україні чим володіє.

 

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України: http://www.minjust.gov.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных