Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

Питання: Добрий день! Я хочу продати квартиру, звернулася до нотаріуса, він мені сказав, що потрібно брати в ЖЕКу довідку про всіх прописаних в квартирі. Я взяла таку довідку, через декілька тижнів прийшла до нотаріуса, але він не прийняв у мене її, сказав, що вона вже не діє і потрібно отримувати нову. Але він не зміг мені пояснити, для чого потрібна ця довідка і на який строк вона є чинною??

Відповідь нотаріуса:

Нотаріус вимагає довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні для перевірки відсутності прав третіх осіб на предмет договору (зокрема, прав зареєстрованих осіб на проживання і користування об’єктом), а також для перевірки відсутності (наявності) зареєстрованих неповнолітніх осіб у даному об’єкті). Так, якщо з довідки буде видно, що в квартирі зареєстровано місце проживання неповнолітніх осіб, то для відчуження квартири необхідна буде згода органу опіки і піклування (ст. 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»). Строк чинності довідки законодавством не встановлений, тобто довідка діє протягом невизначеного строку. Разом з тим, якщо від дати її видачі пройшло декілька тижнів, то існує ймовірність того, що в квартирі за цей час (з моменту видачі довідки до моменту подання її нотаріусу) було зареєстровано або знято з реєстрації місце проживання однієї чи декількох осіб, що означає, що довідка повинна містити вже іншу інформацію. Тому, хоча строк дії такої довідки не встановлений, але нотаріусу необхідно подавати довідку, видану якомога ближче до дати вчинення нотаріальної дії. Бажано, щоб такий строк не перевищував одного тижня, оскільки саме п’ять-сім днів є необхідними для зняття з реєстрації або реєстрації місця проживання особи в квартирі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных