Нотариус Киев круглосуточно, нотариус без выходных, нотариус Оболонь. Все виды нотариальных услуг по самым низким ценам - нотариус Киев Коротюк Оксана Викторовна. Гарантия высокого качества предоставляемых нотариальных услуг
Погода в Україні
Графік роботи: Пн-Сб: з 9-00 до 18-00, в інший час - за домовленістю

Eлектронна пошта нотаріуса: notarius@korotyuk.com                     Завітайте до нас на:

Питання: Три місяці тому я продала гараж, але нотаріус мені не видав екземпляр договору. Чи можу я отримати дублікат договору купівлі-продажу гаражу?

Відповідь нотаріуса:

Згідно з п. 37 Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» документи, у яких викладено зміст правочинів, що нотаріально посвідчуються, подаються нотаріусом не менше ніж у двох примірниках, один з  яких залишається у справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса. Усі примірники підписуються учасниками правочину. Посвідчувальний напис вчиняється на всіх примірниках правочину. На  бажання учасників правочину кожному з них видається по одному примірнику, про що зазначається у тексті правочину.

Зазвичай, при укладенні договору купівлі-продажу майна продавцю не видається примірник договору, оскільки цей договір є правовстановлювальним документом, що підтверджує право власності на майно особи, яка його придбала, тобто покупця. Тому продавцю видається примірник договору купівлі-продажу тільки у випадку, якщо він сам виявить бажання отримати такий примірник. При цьому в тексті договору обов’язково зазначається, скільки виготовлено примірників договору.

Дублікат договору може отримати тільки та особа, яка отримувала його примірник при посвідченні. Якщо Ви не отримували примірник договору, то відповідно не можете отримати і дублікат. Разом з тим, Ви можете звернутися до нотаріуса, який посвідчував договір з проханням видати Вам довідку про вчинену нотаріальну дію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Коротюк Оксана Викторовна - Нотариус Киев круглосуточно, нотариус Киев без выходных